A második világháború emlékezetének ápolására kérte a fiatalokat tegnap Akihito japán császár a Fülöp-szigeteken, ahova a két ország közötti diplomáciai kapcsolatfelvételének hatvanadik évfordulója alkalmából látogatott el feleségével együtt.
Akihito császár kedden érkezett ötnapos hivatalos látogatásra a délkelet-ázsiai szigetországba, amely 1942 és 1945 között japán megszállás alatt állt. Benigno Aquino elnök ünnepélyes keretek között fogadta a két ország jó viszonyának jeleként.
Akihito tisztelettel adózott a háború japán és nem japán áldozatainak emléke előtt, és programja szerint felkereste Manilában a hősök temetőjét is, amelyet 1947-ben létesítettek a második világháborúban elesett Fülöp-szigeteki katonák emlékére.



