Az amerikai kortárs fotográfia megkerülhetetlen alakja, Alex Webb kiállításával kezdődik az első alkalommal megrendezett Budapest Fotó Fesztivál.

A fény szenvedése címmel a Műcsarnokban látható tárlat tegnapi bejárásán Webb a távirati iroda tudósítása szerint elmondta, hogy a válogatásban az elmúlt harminc évben készített színes felvételei kaptak helyet. Szarka Klára fotótörténész szerint Alex Webb tudatos, érzékeny művész, megközelítése inkább szépírói, mint fotóriporteri, bár életművének vannak szocio- és dokumentumfotográfiai vonatkozásai. Szegő György, a Műcsarnok művészeti igazgatója úgy fogalmazott: az intézménynek Alex Webb kiállítása egy beteljesült álom. A programsorozatban április végéig három fő helyszínen, a Műcsarnok mellett a Várkert Bazárban, valamint a Budapest Projekt Galériában láthatók kiállítások. Utóbbiban a 2016-os görög Photometria fotófesztivál anyagát és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem hallgatóinak munkáit mutatják be. A FUGA Budapesti Építészeti Központban, a Gregersen Art Pointban és a VOKE Vasutasok Széchenyi István Művelődési Házában pedig Szöllősi-Nagy András és Nemes Judit száz év fotótörténetébe betekintést nyújtó gyűjteménye látható majd. Emellett számos múzeumban, galériában és kulturális intézetben rendeznek tárlatokat és szakmai programokat.



