A 2. magyar hadsereg elesett hőseire emlékeztek a doni katasztrófa 75. évfordulója alkalmából pénteken Budapesten.
A Hadtörténeti Intézet és Múzeum udvarán megrendezett ünnepségen Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára hangsúlyozta: a magyar katonák a távoli hómezőkön a hazájuk, családjuk védelmében harcoltak és haltak hősi halált.
Áldozatuk tanúságul szolgál a nemzetnek, hogy józan politikával és előrelátó döntésekkel, az egység és az összetartozás erejének felmutatásával kell keresni a békét, és ezt a feladatunkat át kell adnunk az utánunk következő nemzedékeknek - mondta a politikus.




