Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára szerint a korábban becsültnél nagyobb lehet a boltok forgalma decemberben, akár a kilencszázötvenmilliárd forintos forgalmat is meghaladhatja.
Vámos György az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában azt mondta, a bevétel nagyjából öt-hat százalékkal több lehet, mint egy évvel korábban.
A januárihoz képest másfélszer annyi költenek az emberek decemberben, ugyanakkor január elején megindul a „csereidőszak”, és folytatódnak az akciók is - tette hozzá.
Becslése szerint az emberek átlagosan huszonhat-huszonnyolcezer forintot költhetnek ajándékokra, amiből nyolcvan-kilencvenmilliárd forint bevétel keletkezhet.



