A Quaestor-károsultak kártalanításának megakadását a bankok alkotmánybírósági beadványa okozta – mondta Rogán Antal, az Országgyűlés gazdasági bizottságának fideszes elnöke a testület tegnapi ülését követően.
Rogán Antal kiemelte: ez azonban a Quaestor-károsultak többségének megoldást jelent, mert a brókercég mintegy 32 ezer károsultja közül körülbelül húszezer kárvallott hatmillió forint alatti betéttel rendelkezett a Quaestornál, így kártalanításuk megtörténik. A hatmillió forint feletti megtakarítással rendelkezők esetében meg kell várni az AB döntését.



