A Real Madrid szerint sérül az esélyegyenlőség

Spanyol bajnoki Amerikában

Sport
  • 2018.10.18. - 00:31

A Real Madrid tiltakozott a Spanyol Labdarúgó-szövetségnél amiatt, hogy a liga (LFP) az Egyesült Államokban akar bajnoki mérkőzéseket rendezni. José Ángel Sánchez főigazgató közölte, hogy az LFP soha nem tájékoztatta a klubot, és kérte ki annak véleményét a témában, így nyilvánvalóan a beleegyezésüket sem kaphatta meg.

Sérül az esélyegyenlőség, ha az oda-visszavágós lebonyolításban nem valósul meg az egy hazai, egy idegenbeli mérkőzés. A tervek szerint a januári Girona–Barcelona lehet a spanyol bajnokság első mérkőzése, amelyet – egy tizenöt évre szóló megállapodás értelmében – az Egyesült Államokban rendeznek. Ahhoz, hogy a tervből valóság legyen, az LFP-nek a két érintett klubon kívül meg kell kapnia az RFEF, továbbá a nemzetközi (FIFA), az amerikai (USSF), valamint a két kontinentális szervezet – az UEFA és a CONCACAF – jóváhagyását.
Reklám