A Pécselyi-medencében is kezdődik a szüret

Már szeptemberben érik az olaszrizling is

Gazdaság
  • 2018.08.07. - 02:04

A nagy meleg miatt már augusztus elején elkezdik a szőlőszüretet a korai fajtákkal, de a középérésű fajtákat is a szokásosnál három héttel előbb szüretelik a gazdák – tájékoztatta az MTI-t Mészáros József, a Pécselyi-medence borásza.

 Elmondta, a klímaváltozás következtében egyre inkább az északi országok felé tolódik a szőlőtermesztés, Magyarországon azonban még így is jó minőségű, zamatos gyümölcs terem. A meleg, aszályos nyarak és a gyakran tapasztalható extrém meleg hatására felértékelődnek az ország délkeleti, keleti hegyoldalai. Míg korábban október utolsó vasárnapjánál előbb nem szüreteltek olaszrizlinget, addig az elmúlt években már szeptember közepén szüreteltek. Kifejtette: a nagy meleg hatására a savak kiéghetnek a szőlőből, ezért is szedik le korábban a termést. Hozzátette: a kánikula miatt úgy tűnik, hogy idén a megszokottnál korábban, augusztus 10-ig elkezdik a szüretet a korai fajtákkal, és ha az előttünk álló időszak időjárása átlagosan alakul, akkor még a kánikulai napok ellenére is jó minőségű termés várható, ami nyolc-tíz tonnát jelent hektáronként a Pécselyi-medencében.

Reklám