A Nyugat-Balkánon bővülhetne a piac

Agrárexport

Gazdaság
  • 2017.07.10. - 01:00

Bár a magyar agrár-külkereskedelem sikeres, és tavaly hárommilliárd eurós többlete volt, hazánk továbbra sem használja ki agroökológiai potenciálját.

Ehhez a magasabb feldolgozottságú termékek exportsúlyának növelésére, kiterjedt exportfinanszírozásra, -hitelezésre és a releváns piaci információkra van szükség az OTP agrárszakértői szerint. Az olcsó, feldolgozatlan termékek arányának kívánatos csökkentése mellett a magyar élelmiszergazdaságnak a nyugat-balkáni térségben vannak a legnagyobb piacbővítési lehetőségei. Ezt magyarázza a viszonylag kis szállítási távolság, a hasonló fogyasztói ízlés, valamint az, hogy az itt található országok nettó élelmiszer-importőrök, és középtávon csatlakozni fognak az Európai Unióhoz, amivel az importjuk nőni fog.
Reklám