A Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki Éric Fournier francia nagykövetet

Szijjártó Péter: A mai európai viták közepette szövetségesekre, barátokra van szükség

Belföld
  • 2018.07.06. - 09:40

A Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntették ki Éric Fournier francia rendkívüli és meghatalmazott nagykövetet, az elismerést Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter adta át Budapesten pénteken.

Az eseményen a magyar tárcavezető azt mondta, hogy a világ gyorsan változik, váratlan fejleményeket produkál. Példaként említette a gazdasági és a fizikai biztonság folyamatos átalakulását.

Éric Fournier olyan időszakban szolgált, amely talán a legintenzívebb volt a világpolitikában az elmúlt évtizedekben. Régi szövetségek bomlottak fel, újakat kötöttek, és reális azt várni, hogy az elkövetkezendő évek folyamatai sem lesznek kevésbé mélyek - jelentette ki Szijjártó Péter.

Az "új világrendben" minden országnak az a kötelessége, hogy megvédje a saját biztonságát, szuverenitását, identitását - hangoztatta.

A miniszter megjegyezte, hogy sok a vita az európai közéletben. Ezt alapvetően jó hírnek nevezte, hiszen mikor lenne nagyobb szükség disputára, mint akkor, amikor az európai integráció a történetének talán legsúlyosabb kihívásaival áll szemben.

fournier lead
Közölte: Áder János köztársasági elnök a magyar-francia kapcsolatok fejlesztése érdekében kifejtett tevékenysége elismeréseként adományozta a Magyar Érdemrend középkeresztjét a nagykövetnek.
Reklám