Szlovákia több településén is hamis fizetési felszólítások jelentek meg, amelyek hivatalos önkormányzati iratnak próbálják feltüntetni magukat.
Ingatlanadó-tartozásra vagy más befizetési kötelezettségre hivatkozva kérnek pénzt a lakosoktól egyes csalók Szlovákiában - írja a Felvidék Ma. Mint a cikkből egyebek mellett kiviláglik, a Szlovákiai Városok Uniója Zsolna figyelmeztetése alapján hívta fel a nyilvánosság figyelmét az esetre.
A dokumentumok gyakran hivatalos iratok látszatát keltik: nemzeti színű szalaggal vannak átkötve, illetve olyan elemeket tartalmaznak, amelyek alapján a polgárok könnyen hivatalos felszólításnak hihetik őket. Közelebbről megvizsgálva azonban több esetben hiányzik a hivatalos pecsét, nyelvtani hibák találhatók a szövegben, vagy hibásan szerepel a polgármester neve. E jeleket ugyanakkor nem mindenki veszi észre első pillantásra.
Az átverési kísérletek nemcsak a lakosokat, hanem magukat a városokat is érinthetik. Máriatölgyesen (Dubnica nad Váhom) például olyan számlák érkeztek az elvégzett szolgáltatásokról, amelyek új számlázási adatokra kérték a pénz átutalását. A város azonban megállapította, hogy fiktív dokumentumokról és hamis bankszámlaszámról van szó, amelyek célja a pénzeszközök jogtalan megszerzése volt.







