Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
A francia klub egyelőre elkerülte a legsúlyosabb szankciót, így részt vehet az Európa Liga következő idényében, azonban az UEFA hangsúlyozta, hogy ha egy éven belül nem áll vissza a költségvetési szabályok keretei közé, akkor kizárják a nemzetközi kupaporondról, amennyiben a következő három szezon során indulási jogot szerez.
A klub sajtóközleményben jelentette be, hogy tudomásul vette a döntést.







