Iráni olajszállító hajók haladtak át az amerikai blokád övezetén

A Diona és a Hero 2 nevű hajók átkeltek a korábban lezárt zónán, és egy harmadik tanker is hamarosan átjut

Közel-Kelet
  • 2026.06.17. - 07:47
Cikk borítókép
Akinek sikerült: a Hormuzi-szorosból nagy nehezen kijutott indiai LNG tanker Mumbaiban egy terminálhoz kötveAFP/NurPhoto/Indranil Aditya

Mindkét hajó az iráni nemzeti tankhajótársasághoz (NITC) tartozik, és együtt 3,8 millió hordó iráni nyersolajat szállítanak.

Irán két hónap óta most először tud kőolajat exportálni - tette hozzá a TankerTrackers, amely szerint a hajók áthaladását a hét elején bejelentett - a fegyveres konfliktus lezárását célzó - amerikai-iráni megállapodás tette lehetővé.

Reklám