Trump bejelentette, tíz nappal elhalasztja a súlyosabb iráni elleni támadásokat, a tárgyalásokra hivatkozva.
Az amerikai elnök csütörtökön bejelentette, tíz nappal elhalasztja az iráni energialétesítmények elleni katonai csapásokat, hivatkozva a Teheránnal zajló tárgyalásokra.
„Az iráni kormány kérésének eleget téve ezzel a nyilatkozattal szeretném jelezni, hogy az erőművek megsemmisítésének határidejét tíz nappal elhalasztom, 2026. április 6. hétfőig, amerikai keleti parti idő szerint este 8 óráig.
A tárgyalások folyamatban vannak, és a hamis híreket terjesztő média és mások téves állításai ellenére nagyon jól haladnak.”
A lépés célja, hogy időt biztosítson a diplomáciai egyeztetésekre, miközben a feszültség Irán és az Egyesült Államok között továbbra is fennáll, írja a Mandiner.







