Az izraeli légierő bombázta az iráni Talegan atomlétesítményt – jelentette be az Izraeli Védelmi Erők (IDF) Telegram csatornáján.
„Az izraeli légierő pontos IDF-hírszerzési adatok alapján egy másik iráni nukleáris program létesítményét is megtámadta. A Talegan komplexumot a rezsim kritikus fontosságú nukleáris fegyverek fejlesztésére használta” – jelentette a minisztérium.
Az Izraeli Védelmi Erők azt állítják, hogy a komplexumot állítólag „fejlett robbanóanyagok fejlesztésére és titkos nukleáris fegyverprogram kísérleteinek végrehajtására használták a 2000-es években”.







