Mikor fog találkozni az orosz, az ukrán és az amerikai elnök?

„Putyin elnök mindig tartja a szavát”

Oroszország-Ukrajna
  • 2026.02.26. - 03:13
Vlagyimir Putyin, Donald Trump Volodimir Zelenszkij Trump Zelenszkij Putyin Trump Putyin Zelenszkij Zelenszkij Trump Putyin Zelenszkij Putyin Trump Putyin Zelenszkij Trump  Putyin Trump Zelenszkij budapesti békecsúcs Budapest békecsúcs Budapesten
Vlagyimir Putyin, Donald Trump és Volodimir ZelenszkijAFP/POOL/Gavriil Grigorov, AFP/NurPhoto/Andrew Leyden, Anadolu via AFP/Rasid Necati Aslim

Oroszország, az Egyesült Államok és Ukrajna elnökének, Vlagyimir Putyinnak, Donald Trumpnak és Volodimir Zelenszkijnek csak a megállapodások véglegesítése érdekében lenne érdemes találkoznia - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője szerdán a Rossszija 1 televíziónak.

„Valószínűleg itt egyet kell értenünk abban, hogy a három elnöknek csak akkor érdemes találkoznia, ha véglegesítik a megállapodásokat, vagy ahogy az amerikaiak mondják, az ügyletet (...). De ami az orosz elnök és Zelenszkij találkozójának kilátásait illeti, nos, egyelőre korlátozódjunk arra, hogy felidézzük az ő (Zelenszkij) múlt heti nyilatkozatait arról, hogy Ukrajna mibe nem fog soha beleegyezni, hogy mibe nem fog belemenni, hogy mit szándékozik tenni tovább, és így tovább” - mondta.

„Egyszerűen nem is kell elemezni őket, csak emlékezni kell rájuk és feltenni a kérdést: van-e értelme magasszintű találkozóknak, ha a kijevi rezsim továbbra is fenntartja ezt az álláspontot” - tette hozzá.

Az orosz államfő sajtótitkára Steve Witkoffnak, az amerikai elnök különleges képviselőjének arra nyilatkozatára reagált, amely szerint az amerikaiak remélik, hogy Putyin és Zelenszkij találkozója már a háromoldalú csúcs előtt megvalósul. Ugyanakkor arra a pontosító kérdésre, hogy továbbra is érvényes-e a Zelenszkijnek szóló ajánlat, hogy menjen el Moszkvába, ha meg akar beszélni valamit, Peszkov így válaszolt: „Igen, ezt mondta Putyin elnök, ő mindig tartja a szavát”.

Reklám