Volodimir Zelenszkij ukrán elnök amerikai szankciókra számít az orosz energiaszektor ellen. Ezt a brüsszeli Európai Tanács ülése előtt jelentette be – jelentette a Novosti.Live a Telegram csatornáján.
„Erre számítottunk” – mondta a szankciók bevezetéséről szóló döntéssel kapcsolatban.
Korábban bejelentették, hogy az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma szankciókat vet ki két nagy orosz olajtársasággal szemben.
Továbbá október 23-án az EU- országok jóváhagyták a 19. szankciócsomagot Oroszország ellen, amely elsősorban az olaj- és gázexportot célozza meg. Ezek a korlátozások magukban foglalják a két nagy orosz olajtársasággal folytatott tranzakciók szigorúbb tilalmát – írta meg a Lenra.ru.







