A túl sok A-vitamin veszélyes lehet az 50 év felettiek számára – mondta K. Norman gerontológus az El Españolnak.
A szakember szerint a krónikus betegségben szenvedő korosztály tagjai közül sokan elkezdenek aktívan különféle étrend-kiegészítőket szedni. A kutatások azonban azt mutatják, hogy kiegyensúlyozott étrenddel elegendő A-vitaminhoz lehet jutni.
Norman hangsúlyozta, hogy az A-vitamin-kiegészítők szedése különös óvatosságot igényel: a túlzott A-vitamin-bevitel csökkentheti a csontsűrűséget, károsan befolyásolhatja a májat és ízületi fájdalmat okozhat. Továbbá a túlzott A-vitamin-bevitel növeli a törések, valamint a mozgásszervi és egyensúlyproblémák kockázatát – ezek a tényezők különösen fontosak az 50 év felettiek számára, vonta le a következtetést a szakértő.







