Csak úgy ontja a gázt az orosz föld

Kína miatt jár csúcsra a termelés

Gazdaság
  • 2025.10.03. - 23:01
Cikk borítókép
Dugig a tartályok, van bőven tartalékAFP/Olga Maltseva | AFP/Olga Maltseva

Hála Kínának Oroszország rekordszintre növelte a gáztermelést.

Izgalmas írást közölt a Bloomberg az orosz földgázkitermelésről. Mint olvasható, a Pkeingel kötött megállapodás lehetővé tette az amerikai szankciók hatálya alá tartozó Arctic LNG 2 projektből származó cseppfolyósított gáz szállítását. Így Moszkva gyakorlatilag csúcsra tudta járatni a 2023 decemberben üzembe helyezett mezőt.

A lap megjegyzi, a múlt hónapban az Arctic LNG 2 átlagos napi termelése 17,9 millió köbméter volt. Ez a legmagasabb érték a létesítmény történetében, és 14 százalékkal haladja meg az augusztusi maximumot.

Reklám