Figyelmeztetést küldtek Moszkvába

Sorsfordító döntés?

Külföld
  • 2025.09.29. - 11:36
Cikk borítókép
Képünk illusztrációNorthfoto | Northfoto

Az európai diplomaták figyelmeztették Moszkvát a repülőgépek lelövésének kockázatára.

Európai diplomaták figyelmeztették Moszkvát az orosz repülőgépek lelövésének tervére – jelentette a South China Morning Post (SCMP) forrásokra hivatkozva.

A tárgyalásokkal ismerős tisztviselők szerint az európai diplomaták „figyelmeztették a Kremlt, hogy a NATO készen áll fellépni a légterének további megsértése ellen”.

Megjegyezték, hogy egy Moszkvában tartott „feszült hangulatú találkozón” Nagy-Britannia, Franciaország és Németország képviselői aggodalmukat fejezték ki három MiG-31-es vadászgép észt légtérbe történő behatolása miatt, és arra a következtetésre jutottak, hogy szándékos volt.

Reklám