A kenyér, a sütik, a sütemények, a tészta és más fehér lisztből készült termékek elhagyása jótékony hatással van a szervezetre - számolt be V. Giglio táplálkozási szakértő a Terrának adott interjújában.
Szerinte a liszttermékek elhagyása segít normalizálni a vércukorszintet, így könnyebbé válik az étvágy szabályozása. Továbbá csökkenti a szervezetben az általános gyulladást, ami különösen fontos az elhízásban és metabolikus szindrómában szenvedők számára.
A táplálkozási szakértő hozzátette, hogy az étrend módosítása csökkenti az étkezés utáni álmosságot, és segít fenntartani a magas energiaszintet egész nap. Emellett csökkenti az édesség utáni sóvárgást, ami különösen fontos azok számára, akik fogyni szeretnének és javítani szeretnének a bélrendszerük egészségén.







