A fogyókúrázók fő hibája

Miért tér vissza gyakran a leadott súly?

Életmód
  • 2025.09.15. - 02:01
fürdőszobai mérleg testsúly túlsúly súly fogyókúra fogyás egészség
Képünk illusztrációAFP/Science Photo Library/R3F/Science Photo Library

Egy orvos a fogyókúrázók fő hibájáról beszélt. Szerinte a fogyás után nagy a kockázata annak, hogy még többet hízunk, különösen akkor, ha valaki ellazul a szigorú diéták után, és nem korlátozza magát az étkezésben.

Megjegyezte, hogy a fogyás csak veszélyes elhízás esetén lehet cél, amikor az orvos ajánlása szerint gyógyszerekre van szükség.

A szakember azt tanácsolja, hogy a kis súlyfelesleggel rendelkezőknek ne a fogyást javasolják, hanem azt, hogy tanulják meg helyesen bánni az étellel és a természetes érzéseikkel. Egy táplálkozási szakértő hozzátette, hogy a fő hiba az, hogy az étel mennyiségére koncentrálnak, és nem a kalóriatartalmára és összetételére. Még egy kis adag, de magas energiatartalmú sem ad hosszú távú jóllakottság érzését - írta meg a Pravda.

Reklám