Miért lehetnek az okostelefonok veszélyes betegségek forrásai?

Orvosi tanács

Tech
  • 2025.08.30. - 09:11
mobil mobiltelefon sms üzenet
Képünk illusztrációConnect Images via AFP/LB Studios

Az okostelefonok rengeteg mikroorganizmusnak adnak otthont, amelyek veszélyes betegségeket okozhatnak – jelentették az amerikai Health Partners szervezet orvosai, írja  az Infobae.

Szakértők szerint több száz vírus, gomba és baktérium található az elektronikus eszközökön. Ez megfázáshoz, influenzához, gyomor-bélhuruthoz, légúti syncytialis fertőzéshez és más súlyos betegségekhez vezethet.

Az orvosok ugyanakkor hangsúlyozták, hogy a kütyük aktív használata nem jelenti elkerülhetetlen fertőzést. Azonban, ha egy okostelefon megérintése után valaki megérinti az arcát, száját vagy orrát, a fertőzés kockázata jelentősen megnő. E tekintetben az orvosok azt javasolják, hogy a kütyüket hetente egyszer mikroszálas törlőkendővel és 70%-os alkohollal fertőtlenítsék.

Reklám