Sokan követik el ugyanezt a hibát kézmosáskor – mondta egy infektológus a 20minutosnak.
Elmondása szerint a megfelelő kézhigiénia több lépésből áll: először meleg vízzel megnedvesítik a kézfejet, majd szappant alkalmaznak, behabosítják, és körülbelül 30 másodpercig gyengéden dörzsölik. Ezután meg kell mosni a tenyér hátsó részét, az ujjak közötti részt és a köröm alatti területet. Végül leöblítik a kezeket – tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy mosás után alaposan meg kell szárítani a kezet papírtörlővel, különös figyelmet fordítva az ujjak közötti résekre. A szakember szerint a bőr négyzetcentiméterenként több ezer és 5 millió közötti mennyiségű, telepképző mikrobaegységet tartalmaz. Ha víz marad az ujjak között, az hozzájárul a kórokozó mikroorganizmusok gyors terjedéséhez – összegezte az orvos.







