Több mint egy éve nem találkozott személyesen III. Károly brit király és kisebbik fia, Harry herceg. Utoljára 2024 februárjában látták egymást, nem sokkal azután, hogy nyilvánosságra hozták Károly rákbetegségét. Bár a kapcsolatuk az elmúlt években többször is feszültté vált, a közelmúltban olyan hírek láttak napvilágot, amelyek szerint lehetséges, hogy hamarosan rendezik a viszonyukat.
Bár a képviselők korábban leültek tárgyalni egymással, maga a király és Harry még nem néztek egymás szemébe 2025-ben. A hivatalos indoklás legtöbbször időpontütközésekkel és elfoglalt naptárakkal magyarázza a találkozó elmaradását, ám egy királyi szakértő most más, ennél sokkal személyesebb okot emelt ki – írja a Metropol.
Jack Royston, a Newsweek vezető királyi tudósítója a The Sun Royal Exclusive című műsorában arról beszélt, hogy a király elsődleges prioritása most a saját egészsége – és ez megmagyarázza azt is, miért tartja távol magát Harrytől.
"Azt hiszem, van esély arra, hogy látjuk még őket együtt, de ebbe Károlyt bele kell rángatni" – mondta el Royston, majd hozzátette:
"A diagnózisát követően a király úgy döntött, meg kell őriznie a lelki békéjét. Úgy érezte, hogy a kisebbik fia jelentős stresszforrássá vált az életében, ezért hozta meg azt a döntést, hogy az egészségére, a felépülésére koncentrál, és nem pazarolhatja minden idejét arra, hogy Harry után szaladgáljon."
A szakértő szerint tehát Harrynek most bizonyítania kell, hogy valóban komolyan gondolja a kapcsolat helyreállítását, és hogy nem terheli meg újra az édesapját.
2025 májusában Harry a BBC-nek adott interjújában úgy fogalmazott: „Apám nem hajlandó szóba állni velem.” Ez a megjegyzés épp akkor hangzott el, amikor Harry elvesztette a bírósági fellebbezését az Egyesült Királyságban megszüntetett, államilag finanszírozott személyes védelmével kapcsolatban.
Károly király az elmúlt években teljesen elzárkózott attól, hogy nyilvánosan kommentálja a fiával való kapcsolatát.







