A forró napokon az emberek súlyosbodó endokrin betegségeket, légzőszervi megbetegedéseket és mentális zavarokat tapasztalhatnak – mondta Viktor Lisin terapeuta a Moscow 24-nek , írja a Sports.kz a NEWS.ru- ra hivatkozva.
Figyelmeztetett, hogy a hőségben a vér besűrűsödésére hajlamos betegek veszélyben vannak.
„A patológia növeli a trombózis kockázatát, mivel fokozódik az izzadás és felborul a vízháztartás. Ez hozzájárul a még nagyobb megvastagodáshoz. Fontos megjegyezni egy másik kockázati csoportot is – az időseket. Az életkor miatt az anyagcsere-folyamatok lassabban működnek, a szervezet több vizet veszít, és a véráramlás rosszabbul látja el a szívet” – figyelmeztetett Lishin.
A légzőszervi megbetegedésekben szenvedők még rosszabbul érzik magukat a hőségben a száraz levegő miatt. A mentális zavarokkal küzdő betegek számára pedig a magas hőmérséklet további stresszt okozhat – magyarázta az orvos. Hozzátette, hogy az endokrin betegségek viszont súlyosbodnak, mivel a hormontermelés fokozódik a hőségben.







