A banánt, a citrusféléket és a dinnyét szappannal vagy szódával kell mosni, majd tiszta vízzel leöblíteni.
Az almát, a körtét és a szőlőt más módon kell kezelni: öt percre víz és ecet oldatába kell áztatni.
Szerinte ezek a módszerek segítenek eltávolítani a gyümölcsök felületéről a káros baktériumokat és a kémiai anyagok maradványait, amelyek károsak lehetnek az egészségre – nyilatkozta a NEWS.ru-nak a táplálkozási szakértő.







