Szijjártó Péter arra kéri a magyar állampolgárokat, hogy ne utazzanak Irán térségébe

Külföld
  • 2024.10.26. - 10:55
Szijjártó Péter
Szijjártó PéterFacebook/Szijjártó Péter

A hajnali órákban újabb kiterjedt katonai műveletekre került sor a Közel-Keleten, az Iránnal szembeni támadás nyomán ismét arra kérünk mindenkit, hogy ne utazzon a térségbe – írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Facebook-bejegyzésében szombaton.

A miniszter közölte: a teheráni magyar nagykövetség személyzete jól van, senkinek nem esett bántódása.

Irán területén mintegy 30 magyar állampolgár tartózkodik, közülük tizenketten regisztráltak konzuli védelemre – tette hozzá.

Ha valaki bajba kerül, azonnal keresse a nagykövetséget vagy a konzuli ügyeletet – írta Szijjártó Péter.

Reklám