Újszülöttet hagytak a babamentő inkubátorban

Gondos ápolásban, folyadékpótlásban és táplálásban részesült a kislány

Krónika
  • 2024.04.30. - 09:27
újszülött csecsemő inkubátor
Képünk illusztrációMH archív/Hegedüs Róbert

A Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet Madarász utcai babamentő inkubátorában egy újszülött kislányt helyeztek el – közölte az intézmény kedden az MTI-vel.

„A baba 2250 gramm súlyú és az első orvosi vizsgálatok alapján egészséges” – közölte az intézet, hozzátéve, hogy gondos ápolásban, folyadékpótlásban és táplálásban részesül.

A közlemény szerint a kislányt ideiglenesen Madarász Mónikának nevezték el.

A gyermekkórházban 2009 óta működik babamentő inkubátor, amelyben eddig 17 újszülöttet helyeztek el – írták.

Reklám