Egymilliárd forintos hulladékgazdálkodási fejlesztés valósult meg Érden

Belföld
  • 2024.04.27. - 06:49
kuka szemét szemetes hulladék Budapest
Képünk illusztrációMH archív/Papajcsik Péter

Mintegy egymilliárd forintból fejlesztette hulladékgazdálkodási rendszerét Érd.

A 85 százalékban európai uniós forrásból megvalósult projekt keretében csomagolási üveghulladék begyűjtéséhez szükséges hulladékgyűjtő edényeket vásároltak, valamint bővítették a szállítási eszközparkot. A támogatásnak köszönhetően lehetőség nyílt kiterjeszteni a meglévő érdi szelektív hulladékgyűjtési rendszert – olvasható az Építési és Közlekedési Minisztérium MTI-hez eljuttatott közleményében.

A beruházás 15 százalékát a központi költségvetésből finanszírozták.

Reklám