Miért egészséges disznózsírt fogyasztani reggelire?

A táplálkozási szakérő elmondta, miért is lehet hasznos a számunkra

Életmód
  • 2024.04.03. - 10:54
disznótor disznó tor böllér
Készül a zsír a disznótoron (Képünk illusztráció.)MH-archív/Csudai Sándor

Kevesen esznek zsírt reggelire, és nagyon rosszul teszik – írta a sports.kz a belnovosti.by-ra hivatkozva.

A szakértők szerint a zsírt a megfelelő étellel hasznos reggel fogyasztani.

Miért érdemes zsírt fogyasztani?

Először is, a disznózsír serkenti az epetermelést, és ezáltal javítja az emésztést.

Másodszor, a disznózsírban lévő lecitin jót tesz az agyi ereknek.

Egy kis disznózsír reggelire segít aktív munkára bírni az agyat.

Nem szabad elfelejteni, hogy jóból is megárt sok, ezért nem érdemes sok disznózsírt enni. A napi norma egy felnőtt számára csak 10-30 gramm. 

Reklám