Sok embernek dagad a lába, különösen a meleg napokon. Nagyon kellemetlen a feszítő érzés, de komoly veszélyei is lehetnek ennek az állapotnak – írta a napivalasztek.com.
Az alábbi egyperces gyakorlatokat végezzük el naponta többször:
Álljunk egyenes talajra, és emelkedjünk lábujjhegyre, majd ereszkedjünk vissza a sarkunkra. 10-szer ismételjük.
Ezután végezzünk guggolásokat, így megfelelően pumpáljuk a vért a végtagok és a medence felé. Guggolás közben tartsuk előre vállmagasságban a karjainkat.
Ezeken kívül is sok mindent tehetünk lábunk egészsége érdekében:
- Kerüljünk a túl sok ülést
- Munkánk végeztével polcoljuk fel magasba a lábunkat
- Ha lefekszünk, helyezzünk a lábak alá magas párnát, hogy magasabban legyen, mint a fejünk és a szívünk
- Ajánlott este vagy reggel beiktatni egy-egy félórás tempós sétát, kocogást, tornát a vérkeringés megfelelő beindítása érdekében.
- A nap folyamán igyunk sok vizet.







