Az ukrán parlamentben olyan törvénytervezetet terjesztettek fel, amely eltörölné a levelező tagozatot a főiskolák és egyetemek alap- és mesterképzésében – írta meg a karpatalja.ma.
A törvénytervezetet jövőre léptetnék életbe.
A törvényjavaslatot Szerhij Babak, Ukrajna Legfelsőbb Tanácsának oktatási, tudományos és innovációs bizottságának vezetője vetette fel.
Az indoklás szerint a távoktatás miatt nincs értelme a levelező és az esti tagozatoknak.
A kezdeményezés okát viszont nem közölték – olvasható a portálon.







