Novák Katalin, mielőtt tovább indult Kijevbe, személyesen hallgatta meg a kárpátaljai magyarság problémáit. Az államfő magyar szervezetek és egyházak képviselőivel egyeztetett.
A beszélgetések középpontjában a gyerekek álltak.
„A háború nem veheti el a gyerekkort és a gyerekek jövőjét" – fogalmazott Novák Katalin.







