Együttműködés a BM és az érdekvédők között

Belföld
  • 2023.06.23. - 17:40
Cikk borítókép
Cser Ágnes, a szerződés egyik aláírójaMH archív / Hegedűs Róbert | MH archív / Hegedűs Róbert

Stratégiai megállapodást írt alá Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára érdekvédelmi szervezetek képviselőivel pénteken Budapesten.

Keressük a módját, hogyan tudunk minél nagyobb anyagi és erkölcsi ellentételezést biztosítani a szakdolgozók számára. Nem elég jó elképzelésekkel rendelkezni, az is szükséges, hogy ezeket az érintettekkel együttműködve valósítsuk meg – hangsúlyozta az államtitkár a Belügyminisztérium dísztermében. Az érdekvédelmi szervezetekről Takács Péter azt mondta, „kemény tárgyalópartnerek, de annál konstruktívabbak.

A megállapodás szilárd alap lesz ahhoz, hogy vállvetve tudjunk küzdeni egy modern és emberarcú egészségügyért” – fogalmazott.

A megállapodást Cser Ágnes, a Magyarországi Munkavállalók, Szociális és Egészségügyi Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének elnöke, Balogh Zoltán, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara elnöke, valamint Toma Lajos, a Mentődolgozók Önálló Szakszervezetének elnöke szignálta.

Reklám