Több százezer ember maradt elérhető ivóvíz nélkül Dél-Ukrajnában a Nova Kahovka-i duzzasztógátat ért támadás nyomán – jelentette ki szerdán Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, aki a történtekért Oroszországot tette felelőssé.
Moszkva tagadja érintettségét a gátrobbantásban, és Kijevet hibáztatja a keddi szerencsétlenségért, amely miatt több ezer környékbeli lakos kényszerült otthona elhagyására.
A duzzasztógát átszakadása miatt kialakult árvízhullám tetőzését szerdára várják a hatóságok.
AFP/Olekszandr Kornyakov







