A tavaly kitoloncolt szerb Novak Djokovics visszatérhetett Ausztráliába, ahol párosban vereséget szenvedett az adelaide-i tornán, ahol kedden egyesben játszik. Babos Tímea Kristina Mladenoviccsal párosban a negyeddöntőbe kerülésért mérkőzhet.
Az oltásellenes Novak Djokovicsot a hatóság félrevezetése miatt tavaly három évre kitiltották Austrráliából, ezt a büntetést novemberben hatályon kívül helyezték, így idén indulhat a melbourne-i Grand Slam tornát, amelyt eddig kilencszer nyert meg.
A szerb világklasszis Adelaide-ben kezdte el a felkészülést a január 16-án kezdődő Australian Openre. A 21-szeres Grand Slam-bajnok az ausztrál közönség éljenezve fogadta amikor a kanadai Vasek Pospisil pályára lépett. A páros bemutatkozása nem sikerült, mert 4:6-ra 6:3-ra 10:5-re kikapott Tomislav Brkic–Gonzalo Escobar kettőstől. Djokovics kedden egyesben a francia Constant Lestienne ellen kezd.
Győzelemmel kezdte az új évet Babos Tímea, aki régi párjával, a francia Kristina Mladenoviccsal nagyon könnyedén, 6:1, 6:0-ra nyert Alison Riske-Amritraj, Anzselina Gabujeva amerikai, orosz kettős ellen. Babosék következő ellenfele az Asia Muhammad, Taylor Townsend hatodik helyen kiemelt amerikai páros lesz.




