Átvették megbízóleveleiket az április 3-i országgyűlési választáson országos listáról mandátumot szerzett képviselők, valamint a nemzetiségi szószólók szerdán az Országházban.
A megbízólevelek átadása előtt az Országház Kupolatermében Téglási András, a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) elnöke kiemelte: az NVB a törvényes határidőnél jóval hamarabb, április 14-re megállapította a választás eredményét, ez két nappal később, a Kúria döntése nyomán jogerőre is emelkedett.
Nagy Attila, a Nemzeti Választási Iroda (NVI) elnöke köszöntőjében azt emelte ki: noha a koronavírus-világjárvány és az orosz-ukrán háború miatt „intenzív időket” élünk, országszerte rendben zajlott le a választás és az azzal egy időben tartott népszavazás, az adatokat pedig gördülékenyen dolgozták fel az illetékes szervek.
A megbízóleveleket Téglási András és Nagy Attila elsőként a Fidesz-KDNP közös listáját vezető Orbán Viktornak adta át.
Az országgyűlési választás múlt szombaton jogerőre emelkedett hivatalos végeredménye szerint a Fidesz-KDNP pártszövetség 48, a hatpárti (a Demokratikus Koalíció, a Jobbik, az LMP, a Momentum, az MSZP és a Párbeszéd által alkotott) összefogás 38, míg a Mi Hazánk Mozgalom 6 listás mandátumot szerzett.
Galériánk kattintással, pöccintéssel lapozható!
MH / Hegedüs Róbert




