Ki kell maradni az orosz-ukrán háborúból - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Dudaron, ahol Ovádi Péter, a Veszprém megye 1-es számú választókerület Fidesz-KDNP-s jelöltje mellett kampányolt.
Orbán Viktor azt mondta: „ez nem a mi háborúnk, ha belesodródunk, mindent elveszíthetünk, és semmit se nyerhetünk rajta.”
A miniszterelnök szerint a baloldal mást gondol, a háború oldalán áll, katonák küldését sem zárja ki, fegyvert küldene, fegyvert szállítana, és elzárná az orosz energiát szállító csöveket Magyarország határainál. „Meg is kötötték a maguk megállapodásait az ukránokkal” - jegyezte meg, hozzátéve: ha nyernek, másnap megindulnak a fegyverszállítmányok, és másnap felmondják az oroszokkal kötött szerződéseket az olajról és a gázról.
Facebook/Orbán Viktor







