Stabil alap a magyar–azeri összefogás

Maximális biztonság

Gazdaság
  • 2022.02.04. - 01:47
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterMH/Purger Tamás | MH/Purger Tamás

A kormány a maximális biztonság elérésében érdekelt hazánk energiaellátásának tekintetében, ezért tárgyalnak arról, hogy jövő év végétől Azerbajdzsántól is vásároljon földgázt Dél-Európán keresztül – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap Bakuban.

A külgazdasági és külügyminiszter szerint minden adott a Magyarország és Azerbajdzsán közötti gazdasági együttműködés továbbfejlesztéséhez, amelynek jó alapja, hogy a magyar–azeri kereskedelmi forgalom a tavalyi nehéz évben is 28 százalékkal növekedett. „Emellett szeretnék elősegíteni, hogy minél több magyar cég vehessen részt a hegyi-karabahi újjáépítésben, ehhez a magyar Eximbank 120 millió dolláros hitelkeretet nyitott” – közölte a miniszter.

Reklám