A kormány a maximális biztonság elérésében érdekelt hazánk energiaellátásának tekintetében, ezért tárgyalnak arról, hogy jövő év végétől Azerbajdzsántól is vásároljon földgázt Dél-Európán keresztül – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter tegnap Bakuban.
A külgazdasági és külügyminiszter szerint minden adott a Magyarország és Azerbajdzsán közötti gazdasági együttműködés továbbfejlesztéséhez, amelynek jó alapja, hogy a magyar–azeri kereskedelmi forgalom a tavalyi nehéz évben is 28 százalékkal növekedett. „Emellett szeretnék elősegíteni, hogy minél több magyar cég vehessen részt a hegyi-karabahi újjáépítésben, ehhez a magyar Eximbank 120 millió dolláros hitelkeretet nyitott” – közölte a miniszter.






