Andrej Babis többször is kifejezte, hogy Európában Orbán Viktor volt az első, aki megvédte a kontinens határait, és ezért köszönetet érdemelne azoktól, akik korábban ellenezték a kerítésépítést.
Lengyelország példátlan nyomás alá került, amikor Fehéroroszország migránsokkal árasztotta el a közös határukat. A V4-ek mindig támogatták Mateusz Morawieckit, a lengyel miniszterelnököt.
Július elsejével hazánk vette át a Visegrádi Csoport soros elnökségét, így Budapesten találkozott egymással november 23-án Mateusz Morawiecki lengyel, Eduard Heger szlovák, Orbán Viktor magyar és Andrej Babis akkori cseh kormányfő.
Budapesten tanácskozott Macron francia elnök a V4-ek kormányfőivel, Orbán Viktorral négyszemközt is tárgyalt.
Eduard Heger pedig arra figyelmeztetett, el kell kerülni a migrációs helyzet eszkalálódását.




