Kormányzati összefogással csaknem hétezer gyermekotthonban és családotthonban élő fiatal kap ajándékot országszerte az adventi és karácsonyi időszakban - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára hétfőn Egerben.
Fülöp Attila elmondta, hogy idén már harmadik éve ajándékoznak meg gyermekvédelmi gondoskodásban élő fiatalokat a kormány tagjai és a minisztériumok munkatársai. A meglepetések mindegyike személyre szabott, mivel a megajándékozott mintegy 6800 fiatal karácsonyi kívánságait igyekeznek teljesíteni - tette hozzá.
A kezdeményezés legfontosabb üzenete, hogy ezekért a fiatalokért közös felelősségvállalással tartozunk. „Kizárólag közösségként, társadalmi összefogással tehetjük biztonságossá” a vér szerinti családjukat nélkülözni kényszerülő gyerekek mindennapjait és „segíthetjük őket sikeres élethez” - hangsúlyozta az államtitkár.
Úgy fogalmazott: „nem csupán a gyermekvédelemben dolgozó szakembereken, hanem mindannyiunkon múlik, hogy ezekből a fiatalokból milyen felnőtt válik majd”.
MTI / Vajda János







