Három-négy hónappal az első oltás után a védettség hét százalékra, a második oltás után ötven-hatvan százalékra esik vissza, a harmadik oltással a védettség ismét kilencven százalék föle emelkedik. Ezen a héten regisztráció és időpontfoglalás nélkül lehet menni az oltópontokra.
Mindenki vegye fel a harmadik oltást is – biztatott Müller Cecília országos tiszti főorvos a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában. Beszélt arról, hogy november 22. és 28. között oltási akcióhetet szerveznek Magyarországon. A már jól ismert kórházi és az újonnan nyitott oltópontokon reggel 7 és 19 óra között előzetes regisztráció és időpontfoglalás nélkül is várják azokat, akik fel szeretnék venni az első, a második vagy a harmadik oltást – hívta fel a figyelmet a tiszti főorvos.
MH/Katona László






