Jelentősen gyarapodtak az elektronikus fizetési lehetőségek

Járványhatás a pénzforgalomban

Gazdaság
  • 2021.09.08. - 00:16

A fizetési kártyás infrastruktúra fejlődését több tényező is befolyásolta 2020-ban – írta tegnapi sajtóközleményében az OTP Bank.

Kiemelték: a Magyar Nemzeti Bank legutóbbi fizetési rendszer jelentése alapján a fizikai elfogadóhelyek száma tíz százalékkal növekedett. A kereskedők már az elmúlt évben megkezdték a felkészülést a 2021. január 1-jétől kötelező elektronikus fizetési lehetőség biztosítására, míg a koronavírus-járvány az online kártyaelfogadóhelyek terjedésének adott újabb lökést.

Tovább terjedt az érintéses technológia is, a múlt év végén már a hazai kibocsátású fizetési kártyák 92 százaléka, a POS-terminálok 98 százaléka támogatta az érintéses fizetést – magyarázták. A fizetési infrastruktúra fejlődése mellett a vásárlói szokások változása is a digitalizáció térnyeréséről árulkodik. A mobilalkalmazásokban regisztrált fizetési kártyák száma az év végére meghaladta a 815 ezer darabot, és a korábbi évekhez képest gyorsuló ütemben terjedtek az elektronikus úton elérhető számlák is.

Az OTP Banknál tavaly hozzávetőlegesen tizenöt százalékkal növekedett a kihelyezett POS-terminálok mennyisége. Ennek megfelelően az elektronikus fizetési tranzakciók száma is növekedett, ahogy ez már évek óta tendencia – húzták alá a közleményben.

Kapcsolódó cikkek
Reklám