A gazdaság újraindítása nyáron sem állhat le, sűrű volt a Gazdasági Kabinet napirendje is – közölte tegnap Varga Mihály pénzügyminiszter a közösségi oldalán.
Az ülésen döntést hoztak az építőipari nyersanyagok kivitelét tiltó jogszabályokról, szigorítják a tisztességes piaci magatartásra vonatkozó szabályokat, és gyorsított vizsgálatot vezetnek be ezek ellenőrzésére. „Tárgyaltunk a debreceni gazdasági övezetek infrastrukturális fejlesztésének lehetőségéről, amelyre a következő négy évben további hatvanmilliárd forintot fordíthatunk.
Továbbra is fontos feladat az egészségügyben dolgozók bérfejlesztése, ezért az egészségügyi dolgozók illetményen felüli juttatásairól is tárgyaltunk. Erre a célra több tíz milliárd forintot biztosíthat a költségvetés” – emelte ki a tárcavezető, aki arról is posztolt a Facebook-on, hogy már három hónapja pozitív a Heti Gazdasági Index értéke.





