Március elején szavazhat az Európai Néppárt frakciója arról a módosító javaslatról, amely alapján nemcsak egyes európai parlamenti képviselőket, hanem egész nemzeti delegációkat ki lehetne zárni a képviselőcsoportból – számolt be a napokban a 444 és a Népszava is, brüsszeli információikra hivatkozva.
A lapunkhoz is eljutott javaslat példátlan módon azt is lehetővé tenné, hogy a delegációk kizárására vonatkozó súlyos döntést ne kétharmados, hanem csak sima többséggel is meg lehessen hozni.
A frakción belül ez egyelőre vitás kérdés, több delegáció is ellenzi a javaslat ezen részét. Gál Kinga, a Fidesz–KDNP delegációjának elnöke korábban lapunknak úgy fogalmazott, a frakció saját magát szalámizza fel, ha elfogad egy ilyen szabálymódosítást. A javaslat egyébként eredetileg a Fidesz kizárását követelő osztrák képviselő, Othmar Karas követelése.




