A magyar közösségek megtartásában kulcsfontosságú, hogy magas színvonalú, magyar nyelven elérhető egészségügyi ellátás működjön a határainkon túl is – közölte Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára tegnap az MTI-vel.
Hozzátette, fontos, hogy biztonságban érezze magát a külhoni magyarság a szülőföldjén. Az államtitkár közölte, hogy a 2021 a nemzeti újrakezdés éve program keretében az államtitkárság tematikus hónapokat tart, február a gyermekegészség hónapja lesz.
Ennek részeként négyalkalmas online képzéssorozatban vesznek részt február 5 és 26. között a külhoni magyar gyermekorvosok, ápolók és gyermekegészségügyi szakemberek azzal a céllal, hogy erősítsék a Kárpát-medencei szakmai hálózatot.





