Az áruházak megértését kéri a kamara

Élelmiszer-nagykereskedelem

Gazdaság
  • 2020.12.01. - 03:54

Az elhúzódó peres ügyek elkerülése érdekében azt kéri a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a kiskereskedelmi áruházláncoktól, hogy a beszállítóknál az igazolt koronavírus-fertőzések miatt kialakult termelési és szállítási problémákat a lehető legnagyobb rugalmassággal, empátiával kezeljék – írta az MTI.

A NAK kiemelte közleményében, hogy a kamara állásfoglalást adott ki az élelmiszer-nagykereskedelemben a koronavírus-járvány miatt kialakult vis maior esetekkel kapcsolatban, miszerint a járványügyi veszélyhelyzet okán igazoltan bekövetkezett akadályoztatás is vis maiornak minősül. Ha valamelyik szerződő fél nem képes teljesíteni a kötelezettségeit, de bizonyítja, hogy nem szerződésszegésről van szó, akkor a szerződő fél mentesül a kártérítési kötelezettség alól.

Reklám