Őszi irodalmi gála a Vigadóban

Kultúra
  • 2020.10.19. - 20:23
Cikk borítókép
Megtartotta hagyományos őszi irodalmi gáláját a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Irodalmi TagozataMH/Papajcsik Péter | MH/Papajcsik Péter

Megtartotta hagyományos őszi irodalmi gáláját a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Irodalmi Tagozata

A Pesti Vigadó dísztermében, a járványügyi előírások tiszteletben tartása mellett rendezett eseményen Oberfrank Pál, Szarvas József, Bálint Márta és Újhelyi Kinga színművészek előadásában vers- és prózaösszeállítások hangzottak el  Duba Gyula, Ferenczes István, Ferdinandy György, Kovács István, Tamás Menyhért, Tőzsér Árpád (az MMA rendes tagjai), illetve Dobos László, Makkai Ádám és Vathy Zsuzsa (az MMA néhai tagjai), valamint Bertha Bulcsu (az MMA posztumusz tiszteleti tagja) műveiből.

Ezt követően a közönség kerekasztal-beszélgetést hallhatott Szentmártoni János, a Petőfi Irodalmi Ügynökség Kárpát-medencei Igazgatóságának vezetője és Szörényi László Széchenyi-díjas irodalomtörténész részvételével. Az est zenei kíséretéről Csík János és zenekara gondoskodott. A műsorvezető Bényi Ildikó és Takács Bence volt. A gálát Mezey Katalin és Wiegmann Alfréd szerkesztette, illetve rendezte.

Reklám