Befejezték a budapesti egyetemi templom restaurálását

A felújítás 2019 májusában kezdődött

Ajánló
  • 2020.09.07. - 03:35
Cikk borítókép
Újra erőt sugároz az épületMH/Purger Tamás | MH/Purger Tamás

Megújult a budapesti Egyetemi Kisboldogasszony-templom. A több mint egymilliárd forint állami támogatásból restaurált barokk épületet Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek áldotta meg a vasárnapi szentmisén. Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára köszöntőjében kiemelte: az egyetemi templom és a mellette lévő Központi Papnevelő Intézet a kereszténység élni akarásának szimbóluma, megmutatja, hogy a kereszténység nemcsak „poros múlt”, hanem a tudomány közvetítője és a szépség megteremtője is. Erdő Péter szentbeszédében reményét fejezte ki, hogy a templom, ahol nagy teológusok és szent életű papok hívők sokaságában tartották beszédeikkel a lelket, újra erőt és kegyelmet sugároz majd mindenki számára. A részleges felújítás 2019 májusában kezdődött. A munkálatok során megtisztították és kijavították a toronysisak rézburkolatát, restaurálták a szobrokat, felújították a sekrestyét, kicserélték a padlóburkolatot és korszerűsítették a fűtési és elektromos rendszert. (

Reklám