Szabadtéri színházak nyitották meg kapuikat a hétvégén vidéken

Kápolnásnyéktől Esztergomig

Kultúra
  • 2020.07.06. - 00:26

Kápolnásnyéken, a Vörösmarty Emlékház parkjában avatták fel péntek este a Csajághy Laura Szabadtéri Színpadot, és leleplezték Pető Hunor szobrászművész Csajághy Laurát ábrázoló alkotását – tájékoztatott a Feol.hu.

Ugyancsak pénteken nyitotta meg kapuit a Gyulai Várszínház ötvenhetedik évada. Az eseményen Fekete Péter kulturális államtitkár (képünkön) hangsúlyozta: olyan jó műsor állt össze, amilyet ötvenhét éve megszoktunk a teátrumtól – írta a Beol.hu. Szombaton megkezdődött az Esztergomi Várszínház harminckettedik évada is a Római karnevállal. A trianoni békediktátum aláírásának századik évfordulója alkalmából a határon túlról érkeznek produkciók.

Kapcsolódó cikkek
Reklám